Sirha Lyon 2025  

Terug naar overzicht
Sirha Lyon 2025  

Van 23 t/m 27 januari vond in Lyon de grootste internationale vakbeurs op het gebied van food en hospitality plaats: Sirha Lyon. Een plek waar de nieuwste trends, innovaties en vakwedstrijden samenkomen. Ruim 2.300 exposanten en een recordaantal van 257.636 bezoekers vulden de hallen. 

Het hoogtepunt? De Coupe du Monde de la Pâtisserie, waar Japan de gouden medaille in de wacht sleepte. Ook werd er extra aandacht besteed aan duurzaamheid: België won de speciale eco-duurzaamheidsprijs. Een mooie erkenning voor de impact van duurzame initiatieven binnen de patisserie! 

Met de mannen naar Lyon! 

Dit jaar trokken onze docenten (helaas moest pechvogel Tim door de griep thuisblijven) naar Lyon voor een flinke dosis inspiratie. Deze trip bood de perfecte kans om vakgenoten te ontmoeten, nieuwe ontwikkelingen te spotten en – natuurlijk – volop te genieten van alles wat de Franse bakkerswereld te bieden heeft. 

Brood en patisserie: trends en inzichten  

Volgens Joey lag de nadruk op de beurs vooral op patisserie, al sprong één broodinnovatie er voor hem uit: de baguette met extra vezels van Minoterie Suire: “Gezonder brood met meer vezels is zeker een trend om in de gaten te houden.” Hans viel Valrhona op, dat zich steeds meer richt op recepturen met minder vet, suiker en calorieën: “Ze hebben zelfs een speciale chocoladelijn ontwikkeld voor de patisserie waarin een groot deel van de cacaoboter is weggelaten.” 

Een beurs vol indrukken  

Naast de indrukwekkende stands en demonstraties werd de beurs vooral een sociaal en culinair avontuur. Stefáno vertelt: “De drukte bij de tramhalte was enorm, we raakten zelfs gesplitst in twee groepen! Maar eenmaal op de beurs werden we gastvrij ontvangen door leveranciers zoals SweetCreations en Minoterie Suire, die we ook in onze eigen bakkerij gebruiken.” 

Voor Gerard draaide het weekend vooral om de mensen. “Zo’n beurs is voor mij dé kans om vakgenoten te spreken, nieuwe contacten te leggen en het teamgevoel te versterken. Het is altijd waardevol om ons vak in een internationale setting te ervaren.” 

Franse gezelligheid

De culinaire hoogtepuntjes beperkten zich niet tot de beurs. In een typisch Lyonnais restaurant werden grote schalen eten op tafel gezet en zaten de docenten schouder aan schouder met onbekenden.  

Ook de stad zelf maakte indruk: “Oud Lyon is zonder twijfel het mooiste deel van de stad,” aldus Stefáno. “Prachtige oude straten, kleine winkels en een sfeer die je echt even terug in de tijd brengt, met op elke hoek wel een goede bakkerij te vinden.

De toekomst van patisserie: lichter, gezonder en vol smaak 

Een duidelijke trend op de beurs: patisserie wordt steeds gezonder. Minder vet en suiker. Dit sluit naadloos aan bij de visie van patissier Jordi Bordas, die pleit voor een lichtere, innovatieve benadering van patisserie zonder concessies te doen aan smaak. 

Benieuwd naar zijn inzichten? Lees hier ons artikel over De Toekomst van Patisserie.

Op naar 2027! 

De volgende editie van Sirha Lyon staat gepland op 21 t/m 25 januari 2027, en die belooft extra bijzonder te worden: Nederland doet dan namelijk mee aan de Coupe du Monde de la Pâtisserie! Een prachtige kans om ons vakmanschap internationaal te laten zien.

Maar eerst: nog even nagenieten! Benieuwd hoe het eraan toeging? Bekijk onze video en proef de sfeer van Sirha Lyon.

Artikelen Events Nieuws
Geplaatst op 06/02/2025